Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Başarılı Bir Burun Nasıl Görünmeli
  • Kişinin yüzüyle orantılı ve kendi içinde uyumlu olmalı
  • Ameliyattan sonra estetik ameliyatlı bir görünümü olmamalı mümkünse kendisini tanımayanlar tarafından estetik olduğu anlaşılmamalı
  • Burun içinde nefes alma yolları açık olmalı

Herkesin yüzü ve alın yapısı, çene yapısı ve elmacık kemikleri ile yanak yapısı farklı olduğundan ameliyatın kişiye özel olarak planlanması ve yapılması gereklidir. Ameliyatla burun sırtındaki kemer alınabilir, burun ucu kaldırılabilir, büyükse küçültülebilir, eğriliği giderilebilir, dudakla burun arası açı düzeltilebilir ve burun delikleri küçültülebilir. Tüm bu işlemlerin temel amacı burundaki şekil bozuklukların düzeltilmesi, burnun yüz ile uyumlu hale getirilmesidir.

Her burun kişiye özel tasarlanmalı ve dizayn edilmelidir.

Ameliyat planı yapılırken hastalarımın isteklerini de göz önünde bulundurarak yüzüyle, karakteriyle, istekleriyle, cinsiyetiyle uyumlu bir burun yapmaya çalışıyorum. Örnek vermek gerekirse bazı bayan hastalarım muayene için geldiğinde burun sırtında doğal görünüm adına çok az kavis olmasını isterken, bazı hastalarım kavisin belirgin olmasını ve burun ucunun kalkık olmasını talep edebiliyor. Ya da bazı hastalarım burun ucunun kalkık olmasını istemezken, bazı hastalarım burun ucunun kalkık ve küçük bir görünüme sahip olmasını isteyebilmektedir. Kişiye özel planlama ve çalışmalar ile hastalarımın istekleri doğrultusunda bir ameliyat planı oluşturuyorum.

Estetik ameliyatların amacı, insanların kendilerinde beğenmedikleri, mutsuz oldukları yönlerini değiştirmektir. Bu değişikliği yaparken de doğallıktan uzaklaşmamak cerrahi prensibimdir.