Burun estetiği ameliyatının diğer ameliyatlardan farkı bunun standart bir ameliyat olmaması, bir el işi olması, bir sanat olması yani ameliyat olacağınız doktorun sizin üzerinizde bırakacağı bir eser olması diyebiliriz.

Örneğin bir fıtık yada kist çıkarılması gibi ameliyatında hangi doktora ameliyat olduğunuz çok önemli olmayabilir. Çünkü ameliyatta yapılacaklar bellidir. Burun estetiği bir sanat olduğu için herkesin elinde farklı sonuç ortaya çıkacaktır. Çünkü bizim yaptığımız bir cerrahi tekniğin kendi güzellik algımızla şekillendirilmesi işidir.

Doktor Seçiminin Önemi

Hasta için bu aşamada en zor kararlardan bir tanesi de doktor seçimidir. Başarılı sonuç elde etmekte en önemli faktörlerin başında doktor seçiminin doğru olması gelmektedir. Doğru doktoru seçmek hem sağlınız hem de burnunuzun geleceği açısından çok önemlidir. Benim bu konuda hastalarıma önerim ameliyat olmayı düşündüğünüz doktorun yakın zamanda yapmış olduğu hastaların fotoğraflarını görün hatta mümkünse kendilerini bizzat canlı olarak görmeye çalışın. Sonuç görmeden ameliyat olmayın.

Sosyal medyanın, internetin çok aktif olarak kullanıldığı, bilgiye ulaşımın (kirli bilgiler hariç) çok kolay olduğu günümüzde hastalarımız bizi facebooktan, instagramdan takip etmekte, hatta sosyal platformlardan birbirleriyle iletişim kurarak ve bize başvurmaktadırlar.