Burun estetiği operasyonlarında hastalarımızın korkularının nedeni, ameliyatla ilgili bazı noktaları bilmemesinden kaynaklanmaktadır. Burun estetiği ameliyatı ister kemik kırılarak, ister çeşitli keski aletleri ya da törpüler kullanılarak yapılsın, bilinenin aksine ağrısız bir ameliyattır diyebiliriz.

Ben şahsen hasta olsam doktorun kullandığı teknikle ilgilenmekten çok sonuçlarına bakarım. Çünkü inanın hangi teknik kullanılırsa kullanılsın bu ameliyat ağrısız bir ameliyattır. Bu işin içinde olan, bu işleri bilen biri olarak şunu net olarak sizlere söyleyebilirim ki “ben burun estetiği ameliyatlarını kırmadan yapıyorum ve daha az morluk ve şişlik oluyor” gibi yaklaşımlar bence ticari, reklam kokan yaklaşımlardır. Kendimizi geliştirmek için yurt dışında ve yurt içinde birçok kongrede dünyaca ünlü doktorların ameliyat videolarını izliyoruz. Benim hastalarıma tavsiyem önce doktorunuza güvenin. Ticari yaklaşımlardan, reklam kokan hareketlerden uzak durun.

Ben ameliyatlarımda gerekli olduğu takdirde çekiç de kullanıyorum, özel keskiler de kullanıyorum.

Bez Tamponlar

Günümüzde burun ameliyatlarında eskiden kullanılan ve ameliyattan sonra hastaya rahatsızlık veren büyük bez tamponları kullanmıyorum. Bunun yerine içinden hava akımının geçmesine izin veren yumuşak oluklu silikonlar kullanmaktayım. Bu koyulan silikonlarda burun içinden çıkarılırken ağrı, kanama yapmamaktadır.

Bazen burun içine müdahale edilmediği durumlarda burun içine hiçbir şey koyulmadan da ameliyat yapılabilmektedir.

Artık ameliyatlarda mikro aletlerin ve törpülerin kullanılmasından dolayı ameliyat sonrasında eskisine göre çok daha az şişlik ve morluk olmakta, olan şişlik ve morluklar da kısa zamanda iyileşmektedir.