Erkeklerde burun estetiği ameliyatları sonrasında burun mutlaka doğal olmalı, estetikli görünümü abartılı durmamalıdır. Bayanlarda burun sırtının biraz kavisli ya da burun ucunun normalden biraz kalkık olması çok yadırganmayabilir ama bir erkekte burun ucu çok kalkıksa ya da burun sırtı çok kavisli ise feminen bir görünüm olacağından, yüzün tüm ifadesini bozacaktır. Bundan dolayı erkeklerde daha dikkatli olmak ve daha doğal olması için çalışmak gereklidir. Kısaca erkeklerde burun estetiğinde doğal görünüm olmazsa olmazdır.

Bayanlarda burun sırtının biraz kavisli olması için plan yaparken erkeklerde ise burun alın açısı sonrasında burun sırtının düz olmasını isteriz. Burun sırtı kavisli bir burun erkeklerde bayansı bir görüntü verdiğinden ve ameliyat olduğu belli olan doğal olmayan bir görüntü olduğu için rahatsız edici olabilir.

Erkeklerde burun ucunun dudakla yaptığı açının yaklaşık 90° olmasını bayanlarda ise bu açının 100-110° olmasını yani burun ucunun biraz daha kalkık olmasını isteriz. Ucu kalkık bir burun, erkekte hem feminen bir görünüşe neden olacağından hem de doğal olmayacağından rahatsız edici olacaktır.

Erkeklerde biraz daha keskin sınırlı geçişler daha doğal dururken bayanlarda yuvarlak hatlar daha doğaldır. Ayrıca burnun alınla yaptığı açıda erkeklerde çok derin olmamalıdır.