Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği Ameliyatı günümüz teknolojisinin son nimetlerinden faydalanan bir tedavi biçimidir. Piezo, teknolojinin son nimetlerinden faydalanılarak hazırlanmış, ses dalgalarını kullanarak burundaki damar ve sinirlere zarar vermeden beklenen estetik sonuca ulaştıran bir cihazdır. Burun estetiğinde gelinen son nokta olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer Yöntemlerden Farkı Ne?

Piezo Burun Estetiği’nde bilinen yöntemlerle (çekiç, keski, törpü) ile kemikler kırılmadan, ses dalgaları ile şekillendirilir. Kemik yapısında düzensiz kırıklara sebep vermediğinden, operasyon sonrasında şekil problemi yaşanmaz. Bu sayede burundaki kas ve sinir yapıları zarar görmez. Oluşan travma minimum düzeyde tutulur. Ameliyat sonrasında hastaların korkulu rüyası olan morluk ve şişlikler neredeyse hiç olmamaktadır. Operasyon sonrasında hasta ikinci gününden itibaren olağan yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. İyileşme süreci çok daha hızlı atlatılır.

Piezo Burun Estetiği Avantajları

  • Piezo cerrahisi kanamayı, doku ve sinir zararlarını çok azaltmıştır.
  • Ameliyat sonrasındaki şişlik ve morluklar diğer yöntemlere kıyaslandığında yok denecek kadar minimal düzeydedir.
  • Piezo burun estetiği, kemerli burunlarda, geniş ya da dar burunlarda, büyük burun estetiğinde ve diğer sorunlarda çok başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Kemik Kırılmadan Burun Estetiği

Piezo ile yapılan burun ameliyatlarındaki en önemli farklılık kemik dokuya uygulama şeklidir. Kemik dokunun ses dalgaları ile şekillendirilmesi ameliyat esnasında oluşacak ödem, kanama ve istenmeyen pürüzler ile şekil bozukluklarının önüne geçer ve ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecini oldukça hızlandırır.